Jak wybrać rozmiar Contrelle?

2023-10-11
Jak wybrać rozmiar Contrelle?

Stabilizator pęcherza moczowego Contrelle jest dostępny w 3 rozmiarach. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest ważny, aby uzyskać najskuteczniejsze i najwygodniejsze dopasowanie, które pomoże zapobiec wyciekom podczas śmiechu, kaszlu, kichania lub ćwiczeń. Pamiętaj jednak, że każda kobieta jest inna – rozmiar, jakiego potrzebujesz, zależy od rozmiaru i kształtu pochwy, a także od wymaganego stopnia podparcia lub delikatnego ucisku pęcherza, aby zapobiec objawom nietrzymania moczu. 

Nie obawiaj się! Nie jest to wcale trudna czynność. Aby pomóc Ci w rozpoczęciu stosowania Contrelle, do Twojej dyspozycji pozostaje zestaw startowy zawierający po 3 sztuki Contrelle (o 1 sztuce każdego rozmiaru).  Dzięki niemu znajdziesz rozmiar idealny dla Ciebie. Być może będziesz musiał trochę poeksperymentować, aby dowiedzieć się, który rozmiar będzie Ci najbardziej odpowiadał. 

Oto kilka wskazówek, które będą pomocne w ustaleniu prawidłowego rozmiaru:

  • zalecane jest rozpoczęcie od rozmiaru 1
  • po zaaplikowaniu Contrelle powinnaś czuć się komfortowo
  • poruszaj się przez 30 minut. Możesz skakać, biegać, iść na spacer, robić przysiady, kaszleć. Podczas aktywności fizycznej lub kaszlu powinno wystąpić niewielkie lub żadne wyciekanie moczu, a stabilizator nie powinien się poruszać.
  • jeśli w przypadku rozmiaru 1 nadal występuje wyciek lub czujesz, że Contrelle się porusza, wypróbuj rozmiar 2
  • jeżeli w przypadku rozmiaru 2 nadal występuje znaczny wyciek lub Contrelle się porusza, należy zmienić rozmiar na 3

Contrelle® Activgard powinno być zawsze łatwe do założenia. Niewielka ilość lubrykantu na bazie wody powinna zapewnić większy komfort zakładania

Contrelle jest prawidłowo zamontowany, jeżeli:

  • można chodzić przez 30 minut, kaszleć, skakać lub biegać bez wycieku lub ze znacznie zmniejszonym wyciekiem.
  • nadal możesz oddawać mocz. Contrelle nie powinien utrudniać oddawania moczu.

Nie zniechęcaj się, jeśli na początku nadal obserwujesz lekkie wycieki moczu. Może to być spowodowane tym, że Twoje ciało przyzwyczaja się do dopasowania lub dlatego, że jesteś jedną z niewielu osób, u których objawy nietrzymania będą się pojawiać, ale w zdecydowanie mniejszym zakresie. Niektóre kobiety mogą początkowo odczuwać niewielki dyskomfort, dopóki nie przyzwyczają się do produktu. Doświadczenie kliniczne sugeruje, że większość kobiet nie czuje Contrelle Activgard po 2 lub 3 zastosowaniach. Przed użyciem należy zapoznać się z pełną instrukcją użycia znajdującą się w opakowaniu zestawu.

pixel